Blog

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych herbicydów

Posted by Redakcja

Rolnictwo polega obecnie na stosowaniu środków ochrony roślin, aby uzyskać odpowiednie plony w zadowalającej ilości. Zawsze należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatów chwastobójczych, aby zapobiec znoszeniu podczas aplikacji, aby nie ucierpiały rośliny niedocelowe. Dotyczy to szczególnie herbicydów nieselektywnych, powalających, które uszkodzą każdą roślinę, z którą wejdą w kontakt. Herbicydy nieselektywne są szkodliwe zarówno dla roślin trawiastych, jak i liściastych, należy to wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni preparat.

Jakie zabiegi z użyciem herbicydów zastosować wiosną

Najlepszym wyborem będzie herbicyd selektywny o odpowiednim spektrum działania, aby usuwał tylko szkodliwe rośliny, nie naruszając przy tym plonów. Przykładami niezwykle skutecznych herbicydów są inhibitory enzymów, inhibitory syntezy lipidów, inhibitory syntezy aminokwasów, inhibitory pigmentu. Inhibitory syntezy lipidów to preparaty chwastobójcze, które działają tylko na jednoroczne i wieloletnie trawy, a nie na rośliny szerokolistne. Zazwyczaj herbicydy te są stosowane powschodowo i wykazują niewielką lub żadną aktywność w glebie. Aby były najskuteczniejsze, herbicydy te powinny być stosowane na aktywnie rosnące chwasty trawiaste.

Te herbicydy zakłócają biosyntezę lipidów w roślinach trawiastych. Wszystkie rośliny zawierają lipidy, które są kwasami tłuszczowymi niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania roślin. Komórki roślinne zawierają błony lipidowe, które pomagają komórce roślinnej regulować to, co wchodzi, co wychodzi, a co pozostaje. Ponieważ te herbicydy uniemożliwiają roślinie wytwarzanie kwasów tłuszczowych, błony nie mogą się tworzyć, zatem roślina obumiera.

Więcej o zabiegach herbicydowych przeczytasz na stronie https://innvigo.com/herbicyd-trojskladnikowy-do-zboz-fundamentum-700-wg/. Inhibitory syntezy aminokwasów lub enzymów to nowa kategoria herbicydów, które mogą być stosowane w bardzo niskich dawkach, kontroluje zarówno trawy, jak i rośliny szerokolistne, działa na glebę i liście i jest zasadniczo nietoksyczny dla ssaków i większości niewegetatywnych form życia. Inhibitory syntezy aminokwasów wiążą się z określonym enzymem, przykładowo ALS, i zapobiegają rozwojowi aminokwasów niezbędnych do życia roślin.

Related Post